„Nastoupila druhá šestka, což se ale na našem výkonu nijak negativně neprojevilo. Holky k zápasu přistoupily zodpovědně a většinu času hrály velice dobře," pochválil své svěřenky na klubových stránkách asistent prostějovského trenéra Lubomír Petráš.

Miroslav Čada poslal na palubovku Agelky v netradičním složení. Do základní sestavy postavil většinu hráček z lavičky. Navíc se konečně v dresu VK Agel ukázala i nová smečařka Mira Topičová. Hanačky přesto hrály skvěle a rychle vedly 16:3. Ze tří hostujících bodů, dva zavinily auty Prostějova. V závěru sady se Frýdek sice zvedl, přesto prohrál 25:9.

Druhý set už začal vyrovnanější hrou. Frýdek držel s favoritem krok do stavu 5:4, pak však znovu začal kupit chyby. Především výborná Tinklová a Topičová se podepsaly nad rychlým odskokem na 18:7. V závěru druhé části se pak Sokolky znovu vzpamatovaly, přesto znovu padly, a to 25:15.

Třetí část pak byla nejvyrovnanější. Agelky však přesto nenechaly nic náhodě a i nadále šly za jasnou výhrou. Vedení 11:7 jim dávala velkou šanci na rychlou výhru. Tu také potvrdily.

„Jen škoda dílčího výpadku ve třetí sadě s osmi chybami na servisu. To bylo zbytečné, jinak ovšem nelze týmu nic dalšího vyčíst. Obvyklé náhradnice odvedly kvalitní práci a výborně se uvedla nová posila Mira Topičová," řekl Petráš.

Spokojená byla i kapitánka Prostějova Solange Soares: „Utkání jsme měly pod kontrolou, když hlavní bylo dělat co nejméně zbytečných chyb. To se nám dva sety dařilo, až ve třetím jsme jich vyrobily více a ukázalo se, že udržet plnou koncentraci v tak jednoznačném souboji není lehké. Celkově však měl náš výkon dobrou úroveň a nepřipustily jsme žádné větší potíže, což byl základní cíl."

Naopak lodivod Frýdku-Místku Leopold Tůma nebyl s výkonem svých svěřenek příliš spokojen. „Přijeli jsme v nekompletním složení a oslabená sestava se do našeho výkonu promítla, zvlášť na hřišti velkého favorita. Například nahrávačku jsme poslali na účko a domácí nás logicky přehráli jasným rozdílem. Aspoň že naše hra měla vzestupnou tendenci, po slabé úvodní sadě jsme postupem času dělali méně vlastních chyb," hledal Tůma pozitiva.

VK AGEL Prostějov – TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek 3:0 (9, 15, 17)

Rozhodčí: Kostka a Trumpeš. Čas: 63 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Tinklová, Topičová, Herelová, Soaresová, Gambová, Steenbergenová, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

Frýdek-Místek: Uhrová, Holišová, K. Vašinová, Kavková, I. Vašinová, Mitregaová, libero Radivojevičová – Bulinová. Trenéři: Leopold Tůma a Vojtěch Mukařovský.