Na samém začátku boje se blýskla Katie Carter. Nejprve poslala soupeřkám přes síť tvrdou smečovou bombu, za chvíli předvedla úspěšný sólový blok a domácí hráčky vedly 2:0. Za stavu 7:3 začaly ale zlobit soupeřky, dařily se jim bloky i některé útočné aktivity a srovnaly na 7:7. Hrálo se i za stavů 8:8 a 9:9, ale od vedení 10:9 podávala míče do hry Sara Hutinski až do stavu 23:9! První set vyhrál VK Agel o patnáct bodů.

Druhý set dokonce o šestnáct bodů a to navzdory skutečnosti, že se domácí volejbalistky nevyhnuly některým doslova školáckým chybám.

V závěrečném třetím setu uhrály frýdeckomístecké ženy stejný počet míčů, jako v předchozích dvou, ale úspěšný blok prostějovské dvojice Sonja Borovinšek – Andrea Kossányiová zápas ukončil.

„Chtěla jsem, aby hrály naše volejbalistky v Prostějově jinak, ale nevycházelo nám to," přiznávala po utkání trenérka Frýdeckomísteckých Alexandra Dedková.

„Chyběla nám zejména dobrá přihrávka, bez ní se nedá hrát a v přípravě se na tuto naši slabinu hodně zaměřujeme. Vůbec nás nepotěšilo, že prostějovský tým před dvěma dny na pražském Olympu podlehl a utrpěl první prohru v soutěži. Hned jsme si totiž s mými svěřenkami představovaly, jak na nás dnes Prostějovanky vlítnou, že budou muset pořádně zabrat," nastínila trenérka Dedková.

„Od začátku jsme měli vše pod kontrolou a vše fungovalo zejména v prvních dvou setech," hodnotil průběh ukončeného střetnutí L´ubomír Petráš, asistent prostějovského trenéra Miroslava Čady. „Na toto utkání se naše hráčky plně koncentrovaly a do písmene potvrdily roli favoritek zápasu, věděly, že musí tu Prahu odčinit. Ale, ke sportu a k vítězstvím patří i prohry… Olymp podává v poslední době stále lepší a lepší výkony a musíme se připravovat na to, že závěr soutěže nebudeme mít, při snaze dosáhnout šestého extraligového titulu v řadě, vůbec lehký," předpovídá správně L´ubomír Petráš.

VK AGEL PROSTĚJOV – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (10, 9, 19)

Rozhodčí: Dmejchal, Trumpeš. Čas utkání: 67 minut. Diváků: 300.

VK Agel Prostějov: Kossányiová, Gambová, Carter, Borovinšek, Hutinski, Vincourová – libero Jášová (střídaly Soares a Růžičková). Trenér: Miroslav Čada.

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mukařovská, Kubová, Dudová, Kristýna Závodná, Veronika Závodná, Holišová (střídaly Melicharová, Vašinová a Kavková). Trenérka: Alexandra Dedková.

Autor: Vlastimil Kadlec