První dva sety Hanačkám příliš nevyšly. Agelky herně tápaly a jejich chyby houževnatý Olymp dokázal potrestat. Samotný zápas začal minutu dlouhou výměnou, ta předznamenávala tvrdý boj o body.

Oba celky se přetahovaly o vedení až do stavu 9:9. Poté Prostějov zlepšil obranu a odskočil pražskému výběru na 15:11. Mitáčovy svěřenky se však dokázaly výborným servisem vrátit do hry a dokonce se dostat do vedení 24:22. Hosté však v dramatickém závěru nedopustili ztrátu úvodní sady a nakonec ji ovládli 26:24.

Ale ani výhra v úvodním setu Agelky neuklidnila. Vstup do toho následujícího byl totiž katastrofální. Kvůli špatnému příjmu prohrávaly Hanačky děsivým rozdílem 1:9. Osmibodové manko se hostům nedařilo smazat a kouč Čada si musel nezvykle už v polovině sady vzít druhý oddechový čas.

Ten pomohl a Prostějov se vrátil do hry. Během podání Simon dokonce na slibných 21:19. V závěru setu však Agelky na Olymp nestačily a padly 25:20.

Trápení favoritek pokračovalo i ve třetí části. Hned z jejího kraje pokazily Agelky pět servisů. Herně se však Čadovo družstvo zvedalo. Postupně se dostávalo do pohody a začalo plnit roli hegemona českých palubovek.

Hanačky se tak propracovaly do vedení 20:13. Následný odpor Olympu přišel pozdě, a tak Prostějov zvítězil 25:17.

Ve čtvrté části se Hanačkám dařilo o poznání lépe. Rychle se dostaly do tříbodového vedení. Olymp se však znovu vzepřel a otočil průběh duelu na 9:8 pro domácí. Za stavu 14:14 se však Agelky probudily a duel dotáhly do vítězného konce. Čtvrtý set získaly poměrem 25:19 a celkovou výhru 3:1 na sety.

„Bylo to pěkné utkání, přišlo mnoho diváků. Měli jsme šanci vést 1:0, ale bohužel neuhráli koncovku," posteskl si domácí lodivod Stanislav Mitáč a pokračoval v hodnocení duelu: „Velmi dobře jsme pak začali druhý set servisem Hodanové a dotáhli jej do úspěšného konce. V dalších sadách byl už lepší soupeř. My o něco lépe blokujeme, ale hůře útočíme. Naopak Prostějov si nesmírně pomáhá útokem a o tom je volejbal. Blahopřeji hostům, bylo to určitě nejlepší utkání naší soutěže."

S tím souhlasil i prostějovský trenér Miroslav Čada: „Viděli jsme nejkvalitnější utkání tohoto ročníku extraligy. Olymp byl dva sety vyrovnaným soupeřem a až potom rozhodl náš lepší útok. Domácí dobře blokovali, zatímco nás chvílemi zrazoval servis. Naše kvalita se ale nakonec projevila."

PVK Olymp Praha – VK AGEL Prostějov 1:3 (-24, 20, –17, –19)

Rozhodčí: Záhorcová a Kovařík. Čas: 99 minut. Diváků: 300.

Olymp Praha: Kurková, Hodanová, Trnková, Škrampalová, Mlejnková, Mudrová, libero Dostálová – Nová, Šimáňová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Prostějov: Markevich, Bogdanovic, Simon, Kossányiová, Borovinšek, Weiss, libero Kovářová – Soares. Trenér: Miroslav Čada.