Další duel extraligové nadstavby získaly bez ztráty jediného setu.

Prostějov nastoupil do zápasu se značně promíchanou sestavou. Na kvalitě to ale Hanačkám vůbec neubralo. Hned zkraje utkání totiž předváděly skvělou obranu podporovanou útoky kapitánky týmu Solange Soares.

Za stavu 7:4 už měly Agelky ke hře potřebný klid. Domácí hráčky sice ještě jednou zabojovaly a dokázaly srovnat na 14:14. To bylo však jejich maximum.

Čadovy svěřenky totiž soupeři opět utekly a zvítězily 25:20.

Začátek druhé sady patřil Melicharové, která je ve Frýdku na hostování z Prostějova. Výborným servisem poslala Slezanky do vedení 4:1.

Hanačky však vzápětí vyrovnaly, a to zásluhou Barbory Gambové, která se z frýdeckého hostování právě vrátila.

Agelky však znovu chybovaly a domácí šli do vedení.

Za stavu 14:14, ale přišel prostějovský trhák a odskok na pět bodů. I ten však Frýdek stáhl a do závěru nastupoval jen s jednobodovým mankem. To se však postupně zvětšilo. Prostějov vyhrál 25:22.

Třetí část pak už patřila favoritovi. Agelky hned v úvodu vletěly do zápasu jako uragán a dostaly se do závratného vedení 11:2.

Desetibodový odstup si pak Prostějov držel celou dobu a i ve třetí sadě zvítězil. Tentokrát vysoko 25:16.

„Vinou horší přihrávky jsme se v úvodních dvou setech těžko prosazovali při zakončení. Kvalitnější útočně i celkově byla z naší strany až třetí sada. V součtu jsme zápas měli až na jeden či dva momenty pod kontrolou. Výkon jsme nepodali ideální, ale důležité je vítězství, navíc jasným výsledkem," řekl pro klubový web trenér VK Agel Miroslav Čada.

Hanačky tento týden čeká ve středu odveta čtvrtfinále CEV Cupu v tureckém Istanbulu.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-20, –22, –16)

Rozhodčí: Pecháček a Dziacký. Čas: 78 minut. Diváků: 400.

Sestava Frýdku-Místku: Dudová, Melicharová, K. Vašinová, Kubová, I. Vašinová, V. Závodná, libero Spáčilová – Kašparová, Mukařovská, Kavková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Sestava Prostějova: Gambová, Borovinšek, Soares, Kossányiová, Steenbergen, Růžičková, libero Jášová – Vincourová, Carter. Trenér: Miroslav Čada.