„Utkání bylo v porovnání se včerejškem vyrovnanější, především první dvě sady. Olymp šel totiž výkonnostně nahoru, zatímco nám tolik nepsalo podání a hůř jsme dohrávali těžké míče, složitější výměny. Celkově se mančaft dopustil více chyb," přiznal trenér Prostějova Miroslav Čada.

První sadu ovládl domácí celek po vyrovnané bitvě 25:21. Olymp se celou dobu držel nadostřel favoritovi a několikrát zaútočil na vedení, ale zásluhou Simonové Prostějov zvítězil.

Druhou sadu začal pražský výběr výborně a dokonce vedl 4:1. Simonová však rychle srovnala na 4:4 a vzápětí dostala Borovinšeková Hanačky dovedení. Tentokrát Agelky zvítězily 25:20.

Až třetí set přinesl jasnější výhru úřadujících mistryň. Ty se šňůrou sedmi bodů dostaly do vedení 9:2, a to si už vzít nenechaly. Olymp se i přes několik oddechových časů do hry nevrátil a padl 25:16 a celkově opět 3:0 na sety.

„Potěšilo mě, že duel dobře zvládla Barbora Gambová, která dostala na smeči šanci, a že jsme i přes dílčí potíže opět zvítězili bez jediného ztraceného setu. Náš výkon byl založen hlavně na výborném útoku a přihrávce, právě v ofenzivě je mezi oběma družstvy dál největší rozdíl," dodal Čada.

„My jsme předvedli o poznání lepší výkon než v sobotu. Zdůrazňovali jsme jim, že i hráčky VK jsou jen lidi z masa a kostí a že se proti nim dá vyrovnaně bojovat. Děvčata si to vzala k srdci, víc nutila domácí k chybám a tím pádem jsme dva sety drželi vyrovnaný krok. Dobře nám šel servis, tím pádem lépe fungovala také obrana. Jedině v útoku jsme ani tentokrát nedokázali favoritovi konkurovat a ve třetí sadě nás rozbila podáním Markevichová," posteskl si kouč Olympu Stanislav Mitáč.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (21, 20, 16)

Stav série: 2:0. Rozhodčí: Renčín a Hudík. Čas: 75 minut. Diváků: 700.

Prostějov: Weissová, Markevichová, Kargová, Simonová, Gambová, Borovinšeková, libero Kovářová – Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp: Kopecká, Hodanová, Mudrová, Jančaříková, Mlejnková, Trnková, libero Dostálová – Nová, Šimáňová, Kurková, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.