Sobotní duel byl zcela v režii Prostějova. Vysokoškolačky držely se soupeřem krok pouze v prvním setu. Ten potvrdil Čadovy předzápasové prognózy o bojovnosti protivníka. Olomouc se snažila vyzrát na favorita dobrým servisem, navíc domácímu celku nevycházel útok. I přes tyto problémy Prostějov uspěl.

V následných dvou sadách již exceloval. Především ve druhém setu Olomouc přímo rozdrtil. Svěřenky trenéra Teplého působily unaveným dojmem, což se projevilo na výsledku 25:17.

Zlom nepřišel ani v závěrečném setu. Jen na jeho počátku Olomouc pohrozila, ale bez větších dopadů.

VK AGEL PROSTĚJOV – SK UP OLOMOUC 3:0 (23, 17, 13)

Rozhodčí: Trumpeš a Vojtíšek. Čas: 69 minut. Diváků: 600.

Prostějov: Kossányiová, Hrončeková, Soares, Gomes, de Assis, Vincourová, libero Chlumská – Hippe, Miletič. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: Tinklová, Košická, Rutarová, Janečková, Kojdová, Nachmilnerová, libero Maléřová – Rašková, Vanžurová, Piňosová, Vanžurová. Trenér: Jiří Teplý.

První sada nedělního duelu byla prakticky pokračováním sobotního zápasu. Domácí celek se brzy dostal do čtyřbodového vedení, které pozvolna navyšoval. Olomoucký kouč Teplý sáhl po střídání a na palubovce se objevila Michaela Rašková, ta se pokusila o zdramatizování první části, což se povedlo. Závěr setu ale opět patřil domácím volejbalistkám, které zvítězily 25:17.

Druhý set přinesl nečekané drama. Zkraje se chopila vedení Olomouc, která jej držela až do stavu 7:6. Poté se střídalo jednobodové vedení hostujícího týmu s vyrovnaným stavem. Prostějovské hráčky očividně znervózněly a chybovaly. Toho využili hosté, kteří odskočili o čtyři body. Kossányiová svými tvrdými smečemi ale dorovnala. Od této chvíle započala velká přetahovaná. V rozhodujícím okamžiku ale zkazila Rutarová podání a Prostějov zvítězil 30:28.

Závěrečná část již byla kopií první sady. Agelky se rychle chopily čtyřbodového vedení, na to ještě několikrát hosté odpověděli, a dokonce dvakrát srovnali. Poté přišla na řadu výborná hra domácí kapitánky. Tečku za druhým zápasem udělala Gomes a rozhodla o vítězství ve třetím setu 25:19 a celkově 3:0 na sety.

„Hráli jsme lépe než v sobotu, především se nám dařila přihrávka. Utkání rozhodl lepší útok soupeře. Potvrdilo se, že Prostějov má zkušenější tým, bylo to vidět především v koncovce druhého setu," posteskl si hostující kouč Jiří Teplý a dodal: „Stále si myslím, že je to v našich hlavách. Pokud máme tak dobře rozehraný set, jak dnes tu druhou sadu, tak to musíme zvládnout."

„Soupeř velice dobře podával. Zásadní rozdíl vidím také v útoku obou družstev. Hlavní důvod, proč jsme oba zápasy vyhráli 3:0, bylo naše dobré střídání. V neděli pak rozhodla v klíčových chvílích Kossányiová, soupeř takovou osobnost neměl," okomentoval nedělní klání prostějovský kouč Čada.

Rozhodujícím duelem může být už středeční zápas na olomoucké palubovce.

VK AGEL PROSTĚJOV – SK UP OLOMOUC 3:0 (17, 28, 19)

Stav série: 2:0. Čas: 101 minut. Rozhodčí: Jaromír Antušák a Jiří Dziacký. Diváků: 500.

Prostějov: Kossányiová, Miletič, Žarková, Hrončeková, Kočiová, Vincourová – Chlumská – Melichárková, Gomes, Soares, Hippe. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: Nachmilnerová, Rutarová, Tinklová, Košická, Kojdová, Janečková – Maléřová – Rašková, Uhrová.Trenér: Jiří Teplý.

Autoři: LUKÁŠ HORÁK, VLASTIMIL KADLEC