„Dalo se uhrát více. Měli jsme dobrou přihrávku, ale nedokázali se soupeřkám vyrovnat útokem. A zápas jsme si prohráli především špatnými bloky. Italský tým byl šikovnější a vynikal i lepší volejbalovou technikou," přiznal pro klubový web trenér Agelek Miroslav Čada.

Agelky držely s favoritem krok jen zkraje prvního setu, a to do stavu 4:4. Poté Pomi zabralo a odskočilo Hanačkám na rozdíl devíti bodů. O zvrat se pokusila blokařka Steenbergenová a mladičká smečařka Vargasová, ale na prohře v úvodní sadě to nic neměnilo.

Podobně vypadal i druhý set, Prostějov se v průběhu sice zvedl, ale koncovku opět nezvládl. Agelky se chytly až v tom třetím. Tam opět zazářila kubánská dvojice Matienzová a Vargasová, která zařídila srovnání na 16:16. Zkušenější Italky si však své vedení vzít nenechaly.

Nejlepší hráčkou Agelek byla podobně jako v domácím střetnutí s Istanbulem Melissa Vargasová. Italkám nadělila šestnáct bodů a stala se tak nejvíce bodující volejbalistkou celého utkání. Nejblíže ji byla skvěle hrající Kozuchová z Pomi, ta získala ale jen třináct bodů.

„Minulý zápas proti Istanbulu hrála lépe. Tentokrát hodně útočila a také dost kazila," řekl pro ČTK Miroslav Čada.

Z výsledku 3:0 na sety byla smutná i kapitánka prostějovského celku Solange Soaresová: „Nedokázaly jsme navázat na velmi kvalitní výkon z minulého utkání s Eczacibasi. Tentokrát jsme dělaly příliš mnoho chyb a lepší pasáže střídaly se špatnými, kdy nám domácí celek vždy utekl."

Naopak důvod k radosti měl lodivod Pomi Casalmaggiore Massimo Barbolini. „Jsem velice spokojený jak s výkonem, tak s výsledkem. Výborně jsme blokovali a dokázali se dostatečně prosadit v útoku. Mít po třech zápasech v tak těžké skupině šest bodů je pro nás vynikající bilance," usmíval se spokojený trenér.

Agelky budou mít možnost vrátit italskému mistrovi tvrdou porážku už ve středu 9. prosince, kdy Casalmaggiore přivítají na své palubovce. Tímto zápasem pak ukončí letošní fázi Ligy mistryň. Domácí duel s polskou Polici a zápas v Istanbulu odehrají Hanačky až v příštím roce.