Hanačkám vyšel už vstup do zápasu, když si vytvořily tříbodový náskok. Poté se postavila na podání Andrea Kossányiová a svým tvrdým servisem navýšila náskok svého týmu na 10:3. Ostrava se už jen snažila korigovat svou ztrátu, což se jí příliš nevedlo. V závěru bojovaly domácí volejbalistky alespoň o deset bodů, ale ani na ty nedosáhly a padly 25:8.

Ve druhé sadě už byly Ostravanky sice lepší, ale na rozjetý Prostějov to nestačilo. Začátek druhého setu byl o poznání vyrovnanější. Domácí tým se dokonce poprvé dostal i do vedení 8:7, ale to bylo také naposledy. Vincourová přesnými nahrávkami zavelela k útoku a rázem Prostějov vedl o osm bodů. Ostravu navíc potápěla nepřesná zakončení, a také proto prohrála druhou část 25:14.

Třetí set byl už jasnou záležitostí. Dobře sehraný prostějovský celek palubovce absolutně kraloval. Domácí hráčky držely krok do stavu 4:4, potom se hosté odtrhli a opět s pomocí výborné Kossányiové mířili k rychlému konci. Prostějov nakonec napodobil první set a zvítězil jasně 25:8.

„Z našeho pohledu to byl dobrý zápas. Nepřipustili jsme žádné drama. Ani jeden set nebyl vyrovnaný. Podali jsme pozorný výkon," pochvaloval si prostějovský kouč Miroslav Čada. Ten také vyzdvihl výkon nahrávačky Pavly Vincourové: „Pavla byla naší nejlepší hráčkou. Připravovala skvělé pozice pro naše smečařky."

Vstup do extraligového ročníku byl tedy pro Prostějov víc než úspěšný. „Určitě považuji utkání s Ostravou za úspěšný vstup do sezony. Odehráli jsme dva sety pod deset bodů, to je vždycky úspěch. Domácí tým sice nedisponuje velkým kádrem, ale přesto jsem s námi spokojen," uzavřel Čada

TJ Ostrava – VK AGEL Prostějov 0:3 (-8, –14, –8)

Rozhodčí: Kostka a Pecháček. Čas: 57 minut. Diváků: 150.

Ostrava: Polášková, Zemanová, Przepiórka, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libero Elblová – Pinková, Zedníková, Valková, Čuboňová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Prostějov: Vincourová, Steenbergen, Kossányiová, Carter, Borovinšek, Markevič, libero Jášová. Trenér: Miroslav Čada.