Duel začal vyrovnanou hrou. Hostující celek však využil zaváhání favoritek a probojoval se do vedení 7:4.

Agelky se však brzy oklepaly a nepříznivý stav srovnaly a poté otočily. Vedení 17:13 mělo zajistit Hanačkám hladkou výhru. Ta se ale nekonala.

Série vlastních chyb Prostějovu podlomila nohy. Mlejnková na servisu poslala pražský celek do vedení a ten nakonec ovládl první set v poměru 26:24.

Ztrátu setu chtěly Agelky rychle odčinit a tak do druhé sady přímo vlétly. Brzy vedly 6:0. Olymp se sice ještě zvedl a stáhl své manko jen na dva body, přesto nakonec padl 25.18. Zápas byl tak srovnán.

Třetí dějství patřilo obhájkyním mistrovského titulu. Hlavně díky výbornému podání Steenbergen se dostaly Hanačky do desetibodového trháku na 16:4. Za tohoto stavu se už hosté na moc nezmohli a navíc stále kupili chyby.

Stav 21:6 předvídal nebývalý debakl. Olymp ale nakonec ostudu zažehnal, přesto padl vysoko 25:11.

Čtvrtá sada byla v sobotním duelu tou poslední. Pražský celek se hned zkraje dostal do vedení. To postupně navýšil až na 8:3.

Další série chyb svěřenkyň Stanislava Mitáče pozvedla Prostějov. Ten brzy srovnal. Hosté se sice ještě pokoušeli bojovat o každý míč, ale zkušenosti na straně domácích převážily.

Agelky rozhodly v závěru čtvrté sady a ovládly ji tak 25:22 a celkově zvítězily 3:1 na sety.

„Nenavázali jsme úplně na výborný výkon ze třetího semifinále v Brně. Byla na nás vidět nervozita, zvlášť v závěru prvního setu, kdy jsme nevyužili vedení o čtyři body a koncovku zbytečně ztratili. Naštěstí šlo o náš největší výpadek v celém střetnutí, jehož zbytek se nám podařilo zvládnout už lépe," oddychl si na webových stránkách prostějovský kouč Miroslav Čada.

Naopak velmi zklamán byl pražský lodivod.

„S výkonem našeho družstva ani s výsledkem nemohu být spokojen. Osobně jsem od tohoto utkání očekával lepší volejbal, který se nám většinu času nepovedlo předvést. Sice jsme díky polevení Prostějova získali koncovku prvního setu a vypadalo to pro nás slibně, jenže pak naše hra ve druhé a zejména třetí sadě působila místy až bezradně. Do zápasu jsme se vrátili sázkou na maximální risk i bojovnost, bohužel nás neustále sráželo velké množství chyb v zakončení," litoval na stránkách VK Agel trenér Olympu Stanislav Mitáč.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:1 (-24, 18, 11, 22)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Hudík a Renčín. Čas: 98 minut. Diváků: 700.

Sestava Prostějova: Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Olympu: Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, Halbichová, libero Dostálová – Vinklerová, Kopecká, Jančaříková, Trnková, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.