Svěřenkám trenéra Čady se v prvním duelu příliš nevedlo a padly jasně 3:0 na sety.

Aby si vybojovaly postup do další fáze soutěže nesmí v Turecku ztratit ani set. To se jeví jako nesplnitelná cíl.

„Prvotní samozřejmě je nikdy nic dopředu nevzdávat, s tím také do utkání půjdeme. Zároveň ale všichni víme, že na straně soupeře je podstatně větší hráčská kvalita a tím pádem by jakýkoliv jiný výsledek než naše hladká porážka znamenal výrazné překvapení. Půjdeme za ním ze všech sil a uvidíme, jak vše dopadne," řekl pro klubový web trenér Prostějova Miroslav Čada.

Hanácký lodivod také naznačil, co musí jeho celek v dnešním duelu zlepšit.

„Absolutní nezbytností je dobrý servis. Většinu prvního čtvrtfinále jsme podávali slabě nebo v téhle činnosti kazili a podle toho dva ze tří setů dopadly," posteskl si na klubových stránkách Čada a dodal:

„Hrát venku vyrovnaně s Fenerbahce můžeme jedině při riskantním podání, které nám bude vycházet, a kvalitním či aspoň solidním zvládnutí všech ostatních činností. Pak lze ohromné síle protivníka alespoň nějak čelit."

Jednou z možností pro prostějovské volejbalistky je jejich podcenění od silného protivníka.

Turkyně na Hané předvedly výborný výkon, kterému Agelky nemohly vzdorovat. Nyní však mohou polevit.

„S ohledem na suverenitu Fenerbahce na našem hřišti se teoreticky může stát, že Istanbul odvetu podvědomě podcení a nepůjde do ní plně koncentrovaný. Pokud se to náhodou stane, musíme takového případného nesoustředění okamžitě využít a vytěžit z něj maximum. Jde však pouze o hypotetické uvažování," zdůraznil Miroslav Čada, ale také svou myšlenku rychle realisticky doplnil:

„Oni podle mě moc chtějí celý CEV Cup vyhrát. Tím pádem dobře vědí, co je v sázce a pevně půjdou za bezproblémovým potvrzením postupu."

Kouč Čada před utkáním sliboval: „My každopádně chceme sami za sebe předvést náš nejlepší volejbal. A na co to bude stačit ukáže až samotný zápas."

Utkání mezi Fenerbahce Istanbul a VK Agel Prostějov začne ve středu v 19 hodin na palubovce tureckého celku.