Hned první set ukázal další slabiny hostů. Pozměněná sestava Agelek protivníka rozprášila ještě lepším výkonem než předešlý večer. Především výborná Pavla Vincourová, která na sítí přímo kouzlila, vybojovala pro Hanačky úvodní výhru.

Domácí volejbalistky brzy získaly vedení 10:5, a poté jen navyšovaly. Před závěrem první sady vedly o dvanáct bodů a jediné co Ostravě dovolily, byl zisk dvojciferného skóre. Za stavu 21:10 nastoupila na servis Hrončeková a získala tak pro své družstvo výhru 25:10.

I druhá část pokračovala absolutní dominancí Hanaček. Jen z kraje dokázali hosté držet s favoritem krok. Za stavu 4:3 se postavila na podání Gomes a předvedla neuvěřitelnou šňůru devíti bodů v řadě. Značně jí v tom pomohla Žarková, která svými smečemi ničila protivníkovy hráčky. Ostravě nepomáhalo ani neustále střídání volejbalistek.

I Miroslav Čada sáhl hlouběji do kádru a přivedl po delší odmlce Michaelu Jelínkovou. Na palubovce se objevila i Šárka Melicharková, a tak Prostějov brzy vedl 19:10. Hostující celek se v závěru ještě zvedl a vybojoval pět bodů, ale Hanačky zvítězily i tentokrát jasně 25:15.

„Miletič má problémy s koleny. Vypadá to spíše na únavu, takže jsme ji nechtěli v sobotu nasadit. Ve středu by měla být v základu. Naopak se v dobrém světle předvedla Míša Jelínková. Ukázala to už v přípravě proti Drážďanům. Jsem s ní spokojený, je vidět, že už nám může být kdykoliv k dispozici," řekl po utkání prostějovský kouč Miroslav Čada.

Do závěrečné sady si Ostrava přenesla aktivitu z předešlé části a tak se nečekaně chopila vedení. Prostějov udělal několik nevynucených chyb a skóre bylo 8:6 pro hosty. Poté si vzal trenér Čada oddechový čas, tímto krokem zklidnil hru Hanaček. Ty vzápětí srovnaly a opětovně se ujaly iniciativy. Na přihrávce se dařilo Jelínkové a v útoku excelovala Kossányiová. Agelky si tedy brzy vytvořily osmibodový náskok. Konečný výsledek byl 25:15. VK Agel Prostějov pojede do Ostravy za stavu série 2:0, tam by rád ukončil čtvrtfinále.

„Samozřejmě nemůžu řešit body, ale s výkonem jsem spokojený. Dneska jsme hráli s nasazením. Nastartovali jsme motory. V pátek jsme byli vyhaslí a měli jsme po sezoně. Probrali jsme to s hráčkami v šatně. Chtěl jsem vidět to, co není ve statistikách – bojovnost, týmovou práci, a to se dneska povedlo. Pan Čada nastoupil s ještě silnějším mančaftem než v pátek a i bez ohledu na to, jsme v některých částech hráli. Mohla by to být pozvánka pro diváky k nám," pochválil svůj tým ostravský kouč Zdeněk Pommer.

„Až na začátek třetího setu jsme to zvládli dobře. Mezi oběma týmy je velký kvalitativní rozdíl, i když Ostrava začala s větším nadšením proti pátku, tak přece jen je to družstvo menší a moc nadějí nemělo," konstatoval po zápase Miroslav Čada a pokračoval ve výčtu rozdílů mezi družstvy: „ Mezi námi a Ostravou je diametrální rozdíl v útoku. Troufám si říct, že až dvě třídy. Protivník neměl šanci. Ve středu to jedeme skončit a beru to jako naši povinnost."

VK Agel Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (10, 15, 15)

Stav série: 2:0. Rozhodčí: Dziacký a Z. Grabovský. Čas: 66 minut. Diváků: 300.

Sestava Prostějova: Kossányiová, Hrončeková, Kočiová, Gomes, Žarkova, Vincourová, libero Chlumská – Jelínková, Melichárková. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Ostravy: Zedníková, Pinková, Čuboňová, Kadlecová, Langová, Kolářová, libero V. Šípová – Kukučová, Sedláčková, I. Šípová, Elblová, Polášková. Trenér: Zdeněk Pommer.