Když na konci sezony Agelky slavily vydřený titul po výhře s Olomoucí, další angažmá Miroslava Čady se jevilo jako nepravděpodobné.

„S vedením jsem se domluvil do konce sezony a nevidím to, že bych tu byl za rok u boje o desátý titul,“ prohlásil tehdy ve víru mistrovských oslav.

Teď, po necelém měsíci, je vše jinak. Třiašedesátiletý kouč, který se k týmu vrátil během minulé sezony, se s klubem dohodl na ročním pokračování na Hané. Nyní Čada musí sestavit realizační tým, který by měl být podobný jako loni.

Klub už také skládá kádr pro příští sezonu, ve které bude Prostějov opět moci spoléhat i na libero Julii Kovářovou. „Již několik let patří na liberu k našim největším defenzivním oporám, na svém postu je všeobecně považována za nejlepší Češku a navíc platí za přirozenou osobnost, ostřílenou tahounku družstva,“ oceňuje přínos devětadvacetileté hráčky předseda správní rady klubu Petr Chytil.

V týmu zůstává i třiadvacetiletá blokařka Nina Herelová.

„Během nedávno skončené sezóny patřila v našem týmu k nejlepším hráčkám s nejstabilnější formou. Ve třiadvaceti letech má před sebou slibný potenciál dalšího volejbalového růstu,“ uvedl pro webové stránky klubu Chytil.

Třetí potvrzenou hráčkou pro další sezonu je pak mladá smečařka Lucie Nová, které v klubu běží víceletá smlouva.

„První rok si u nás hlavně zvykala na smečařskou pozici, kam přešla z univerzálu, a postupně se adaptovala na zdejší prostředí i ambice. V novém ročníku může dostávat víc zápasových příležitostí,“ okomentoval budoucnost Nové pro internetové stránky VK AGEL Prostějov Petr Chytil, podle kterého by měly být v nejbližších dnech uzavřeny dohody s dalšími oporami.

Autor: Ondřej Kašlík