„Jeden z řady vynikajících istanbulských klubů má mančaft silný tím, že jej táhnou čtyři velké hvězdy," přiblížil pro klubový web prostějovský kouč Miroslav Čada a také je vyjmenoval: „V první řadě je to korejská smečařka Yeon-Koung Kim, která má pravděpodobně nejvyšší finanční kontrakt ze všech volejbalistek světa. Dalšími oporami tam jsou česká univerzálka Aneta Havlíčková platící za jedničku našeho současného nároďáku. Za Fenerbahce nastupuje i první nahrávačka reprezentace USA Alisha Glass a momentálně nejlepší Francouzka, blokařka Christina Bauer. K tomu připočítejme jednu Brazilku plus několik reprezentantek Turecka a dostaneme protivníka srovnatelného se špičkovými mančafty v Lize mistryň."

Agelky se už v rámci Ligy mistryň střetly se světovými velkokluby Eczacibasi Istanbul nebo Cannes. Další turecký protivník je podle trenéra Čady minimálně srovnatelný s těmito kluby.

„Eczacibasi, Cannes a právě Fenerbahce jsou dle mého názoru přibližně stejné úrovně – samozřejmě té nejvyšší na mezinárodní oddílové scéně. Kdyby Fenerbahce mohlo hrát Ligu mistryň, určitě by se okamžitě zařadilo mezi žhavé adepty na účast v závěrečném Final Four. Proto je jasné, že ze všech čtvrtfinalistů CEV Cupu je objektivně největším favoritem na konečný triumf," zdůraznil sílu dnešního protivníka Čada.

Kvalita tureckého celku je také velkým lákadlem pro volejbalové fanoušky. Na druhou stranu má domácí kouč před takovýmto soupeřem velký respekt.

„Abych se přiznal, mám z těch utkání trochu obavy. Rádi bychom hlavně v domácím střetnutí odehráli co nejvyrovnanější partii a velmi silného soupeře aspoň potrápili, jenže cítím, že to bude nesmírně těžké. Snad se nám bude dařit, podáme dobrý výkon a nepřipustíme žádnou příliš vysokou porážku," zadoufal na webových stánkách prostějovský lodivod.

Čada divákům však předem vzkazuje: „Ve sportu je všechno možné, navíc nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit. Reálně však kvalita Istanbulu sahá opravdu hodně vysoko a pokud u nás nic nepodcení, zaskočíme jej asi dost složitě. Ale rozhodně se o to pokusíme."

Utkání mezi Fenerbahce Istanbul a VK Agel Prostějov začne v úterý v 17.30 na palubovce v hala Sportcentra DDM.