"V neděli v 10.15 hodin táhl na laně dvacetiletý řidič Volkswagenem Passat nepojízdný Peugeot 307 po dálnici D46 ve směru od Vyškova. V místě svedení dálničního provozu do jedné poloviny dálnice na 23. kilometru došlo k uvolnění tažného lana," informoval policejní mluvčí František Kořínek a pokračoval: "Osmnáctiletý řidič Peugeotu na tuto situaci nezvládl přiměřeně zareagovat a vyjel částečně vlevo, kde se bočně střetl s návěsem protijedoucího kamionu."

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Alkohol u všech zúčastněných policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti a míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Během šetření okolností a odstraňování vozidel byla dálnice v místě uzavřena. Provoz byl z dálnice odkloněn na exitu 26 Prostějov - sever ve směru na Brno a na exitu 21 Prostějov - jih ve směru na Olomouc. Plně zprůjezdněna byla dálnice v 11.28 hodin. (zv)