"V neděli v 10.15 hodin táhl na laně dvacetiletý řidič Volkswagenem Passat nepojízdný Peugeot 307 po dálnici D46 ve směru od Vyškova. V místě svedení dálničního provozu do jedné poloviny dálnice na 23. kilometru došlo k uvolnění tažného lana," informoval policejní mluvčí František Kořínek a pokračoval: "Osmnáctiletý řidič Peugeotu na tuto situaci nezvládl přiměřeně zareagovat a vyjel částečně vlevo, kde se bočně střetl s návěsem protijedoucího kamionu."

Převrácený kamion a poškozený peugeot. Nehoda na D46 v Prostějově 29. dubna 2021
Drama na D46. Kamion se na estakádě položil na bok

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Alkohol u všech zúčastněných policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti a míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Během šetření okolností a odstraňování vozidel byla dálnice v místě uzavřena. Provoz byl z dálnice odkloněn na exitu 26 Prostějov - sever ve směru na Brno a na exitu 21 Prostějov - jih ve směru na Olomouc. Plně zprůjezdněna byla dálnice v 11.28 hodin. (zv)