Kdo motorku řídil a co se v noci na silnici vlastně stalo, to objasní až znalecký posudek z oboru dopravy, který bude mít policie až za několik dní.

„Je to velmi komplikovaný případ. Jaká je míra zavinění řidičky osobního auta, která je účastnicí nehody, nebo řidiče motorky, nám řekne až posudek z oboru dopravy. Zatím máme k dispozici jen prvotní šetření a dál budeme vycházet z posudku,“ vysvětlil mluvčí prostějovské policie Petr Weisgarber.

Jednatřicetiletá žena, která jela v osobním autě Opel Astra, už policii vysvětlení podala. Vyšetřování to však příliš nepomohlo, protože mladíci jeli na motorce bez světel a tak sama nic neviděla.

„Motocykl Suzuki 250 patřil mladíkovi, který nyní leží v nemocnici. Nejenom že nebyli za jízdy osvětlení, ale motorka nebyla vybavena světly vůbec,“ objasnil Weisgarber.

Který z mladíků držel ruku na plynu zkoušeli policisté zjistit v nemocnici od hospitalizovaného motorkáře. Bohužel bez výsledku.

„Byli u něj policisté a chtěli ho vyslechnout. Částečně s ním mluvili, ale nemohl podat dostačující vysvětlení. Kvůli svému zranění nedokázal souvisle mluvit, takže musíme počkat, až se jeho stav zlepší,“ uvedl mluvčí prostějovské policie.

Mladý muž leží nyní na jednotce intenzivní péče.

„Zůstává u nás hospitalizován a je již ve stabilizovaném stavu,“ potvrdila mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

Vyšetřování posune dál i lékařská zpráva, kterou policisté také netrpělivě očekávají.

„Nevíme, jestli byli mladíci na motorce pod vlivem alkoholu, což by výrazně ovlivnilo směr vyšetřování. Alkoholový test u řidičky byl však negativní,“ řekl Petr Weisgarber.

Bez přilby a opilí

Svědkové nehody a také odborníci se shodují, že mladá žena, která seděla za volantem auta, za nehodu nemohla.

„Vina je podle mého názoru u řidičky nulová. Na motorce byli oba bez přilby, navíc prý opilí a nesvítili,“ uvedl člen Asociace dopravních psychologů Alois Hudeček z Prostějova.

Přesto by však žena měla podle psychologa vyhledat pomoc.

„I nezaviněná věc na člověka hodně působí. Z psychologického hlediska pro ni bude nejlepší promluvit si s někým blízkým, komu důvěřuje a v poslední fázi pak vyhledat odborníka. Konzultaci s někým, kdo ji ujistí v tom, že za to opravdu nemůže, bych rozhodně doporučoval. Realita života je někdy opravdu hodně tvrdá,“ řekl Hudeček.

Neosvětlená motorka se řítila deštěm

Křižovatkou ulic Olomoucká a Vrlová bude mladá řidička projíždět od osudné noci vždy s černou vzpomínkou. Tragický střet osobáku a motorky se tam odehrál krátce po půlnoci z pátku na sobotu.

Řidička odbočovala za hustého deště z Vrlové ulice vlevo na Olomouckou a přehlédla motocykl. Ten se řítil neosvětlený se dvěma pasažéry z Prostějovska směrem od centra města.

Motorka neměla ani registrační značku a mladíci na ní jeli bez přileb. Sedmadvacetiletý muž byl při ostrém nárazu obou vozidel smrtelně zraněn a jeho kamarád skončil ve vážném stavu v prostějovské nemocnici. Žena vyvázla z nehody bez zranění.