„Tísňové linky hasičů a záchranné služby přijaly informaci o zavaleném muži na ulici Plumlovská v Prostějově. Na místo dorazila ihned technika na vyproštění zavalených osob a také vrtulník letecké záchranné služby. Po příletu hasiči zhruba asi hodinu vyprošťovali zaklíněného muže, byl při vědomí a ve stálé péči lékaře. Byl také v opatrovnictví dvou hasičů, kteří kontrolovali jeho stav," informoval Zdeněk Hošák, tiskový mluvíčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje s tím, že proběhla i nutná bezpečnostní opatření pro maximální bezpečí k vyproštění muže.

Zdroj: Youtube

I přes to, že vypadala situace na oko vážně, vše naštěstí dopadlo díky pohotovému zásahu hasičů a záchranné služby dobře.

„Zhruba po hodině se nám podařilo muže vyprostit, následně si jej převzala zdravotnická záchranná služba. Naštěstí se jedná jen o otlačeniny, má poraněnou ruku a nohu, ale jsou to pouze oděrky. Z preventivních důvodů byl přepraven do Fakultní nemocnice v Olomouci. Zároveň s ním také odjel jeho kolega. Věk obou dělníků byl 39 a 45 let," dodal tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Autor: Dominik Voráč