Lehkým zraněním skončila srážka Fordu Mondeo a devětatřicetileté řidičky na skútru, která se stala v pátek po šesté hodině ráno na Komenského ulici v Čechách pod Kosířem.

„Sedmatřicetiletá řidička fordu jela z ulice Lípy a nedala přednost ženě na skútru, kterou srazila. Řidička skútru skončila s lehkým zraněním v nemocnici," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková s tím, že při nehodě vznikla škoda za třináct tisíc korun.

Zraněním skončila i srážka dvou aut mezi Skřípovem a Brodkem u Konice, která se stala v pátek před druhou hodinou odpoledne.

„Devatenáctiletý řidič peugeotu zřejmě nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se srazil se Škodou Favorit, který stál na okraji silnice," popsala policejní mluvčí s tím, že při nehodě se zranila čtyřiapadesátiletá řidička favoritu, její dvaatřicetiletý spolujezdec a také řidič Peugeotu.

Policisté zjistili, že devatenáctiletý mladík řídil pod vlivem drog. Škoda byla vyčíslená na šedesát tisíc korun.

Cyklista odpoledne řídil z 3,6 promile!

V pátek se bouralo i kolem čtvrté hodiny odpoledne na Svatoplukově ulici v Prostějově, kde se srazil pětatřicetiletý cyklista se Škodou Octavia.

Při nehodě se lehce zranil cyklista, který při dechové zkoušce nadýchal 3,67 promile alkoholu v dechu. Škoda byla vyčíslená na čtyři tisíce.

Těžkým zraněním skončila havárie třiadvacetiletého cyklisty, která se stala v pátek kolem půlnoci ve Vícově.

„Cyklista pří jízdě z prudkého kopce nezvládl řízení a narazil do stromu. Záchranáři ho s těžkým zraněním převezli do nemocnice," uvedla policejní mluvčí.

Zranil spolujezdkyni

Alkohol hrál roli i při nehodě peugeotu, která se stala v sobotu kolem jedné hodiny v noci mezi Ludmírovem a Dětkovicemi.

Devětadvacetiletý řidič při projíždění zatáčkou nezvládl řízení a narazil do sloupu elektrického vedení.

Při havárii se lehce zranila jeho pětadvacetiletá spolujezdkyně, policisté řidiči naměřili 2,13 promile alkoholu.

Opilá žena v suzuki zbořila značku

Pod vlivem alkoholu jela i devětadvacetiletá řidička Suzuki Swift, která havarovala v sobotu po čtvrté hodině ráno na Určické ulici v Prostějově.

„Řidička sjela ze silnice do příkopu a najela na dopravní značku. Při nehodě došlo k poškození auta i značky, škoda byla vyčíslená na třináct tisíc korun," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková s tím, že řidička nadýchala 1,53 a poté 1,86 a 1,66 promile alkoholu v dechu.

Lehkým zraněním skončila i havárie cyklisty, která se stala v sobotu kolem sedmé hodiny večer na Vápenici v Prostějově.

Osmapadesátiletý řidič nezvládl řízení a spadl z kola, při kontrole nadýchal 2,90 promile alkoholu. Při nehodě vznikla škoda za tři sta korun.