Policisté hledají svědky. "V úterý 26. března 2024 deset minut před půl dvanáctou dopoledne došlo k poškození osobního vozidla Škoda Rapid na 31. kilometru na dálnici D46 poblíž obce Olšany u Prostějova. Doposud neznámý řidič nákladního vozidla jel od Prostějova na Olomouc a na vozidle neměl dostatečně zajištěnou plachtu," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Létající plachta v protisměru

"Plachta se během jízdy uvolnila a vlivem bočního větru odletěla do protisměrné části dálnice, kde narazila do projíždějící škodovky, kterou poškodila," popsal Hejtman.

Mladý motorkář narazil ve Vrahovicích do škodovky. 8.4. 2024
Náctiletý mladík nedobrzdil Hondu ve Vrahovicích. Skončil v nemocnici

VÝZVA POLICIE ČR

Policie pátrá po řidiči kamionu, ze kterého se na D46 u Olšan uvolnila plachta a poškodila Škodu RapidPolicie pátrá po řidiči kamionu, ze kterého se na D46 u Olšan uvolnila plachta a poškodila Škodu RapidZdroj: Deník/- Policie ČR

V této souvislosti se obracíme na případné svědky, kteří by mohli mít poznatky k dopravní nehodě, především k nezjištěnému vozidlu či řidiči, aby se přihlásili na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovali přímo policisty dálničního oddělení Kocourovec, Přáslavice – Kocourovec 19, tel: 974 762 751.