Nejhůře dopadla ve středu řidička mazdy, která jela z Plumlova do Vícova.

„Při jízdě po prohrnuté silnici nezvládla řízení a narazila do stromu,“ popsala nehodu prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová. Pětatřicetiletá žena utrpěla při nehodě lehká zranění. Z auta ji museli vytáhnout až hasiči.

„Provedli jsme vyproštění zaklíněné osoby a předali ji zdravotníkům,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

„Po bočním nárazu zůstala zaklíněná rukou mezi dveřmi a stromem. Na ní měla drobná řezná poranění od skla nebo plechu. Žádná další zranění naštěstí zdravotníci nezjistili,“ pokračoval šéf záchranářů Jan Weinberg. Zraněná žena odjela sanitkou do nemocnice a zničené auto si odvezl majitel.

Třikrát v akci u Šubířova

Nehoda u Vícova nebyla jedinou v regionu. Hned třikrát museli hasiči během čtyřiadvaceti hodin vyjet na silnici k Šubířovu. zde zasahovali v opravdu obtížných podmínkách. Silný vítr je spolu se sněhem téměř oslepoval.

„Nevidíme na krok,“ hlásili v úterý muži od zásahu operačnímu důstojníkovi.

K prvnímu zásahu vyrazili v po druhé hodině odpoledne. Do příkopy zde zapadl traktor. „Jednotka jej dostala zpět na vozovku. Nehoda se obešla bez zranění. Nedošlo ani k úniku nějakých nebezpečných látek,“ uvedl mluvčí hasičů.

O pouhé čtyři a půl hodiny později se hasiči do Šubířova vraceli znovu. Tentokrát se stal hříčkou zledovatělého povrchu osobní automobil. Ani jeho řidiči se naštěstí nic nestalo.

Naposledy skončil v příkopě u Šubířova kamion ve středu před devátou ráno. Jeho osádce se jej podařilo dostat zpět na silnici ještě před příjezdem požárníků.

Meteorologové varují, že sněhové jazyky a náledí se budou tvořit i v příštích dnech. Sněžit má od čtvrtečního odpoledne do soboty. „Místy se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje,“ upozorňují odborníci na internetových stránkách Českého hydrometeorolo­gického ústavu.