Vlak muži amputoval obě dolní končetiny, jeho stav je vážný,“ informoval mluvčí krajské záchranky Petr Olšan. K tragédii nedošlo na nádraží ani na přejezdu, ale v odlehlém místě na hranici kroměřížského a přerovského okresu.

Muži samozřejmě na kolejích neměli co dělat.

„Oba leželi v kolejišti. Strojvedoucí přijíždějící od Přerova si všiml, že na kolejích něco leží. Myslel si ale, že je to staré oblečení nebo prostě nějaké hadry. Až z blízkosti padesáti metrů poznal, že jsou to dva lidé. Okamžitě použil záchranné brzdy i výstražnou zvukovou signalizaci," popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Jeden z mladíků byl na místě mrtev

Mladíci se však podle výpovědi strojvedoucího ani nepohnuli a vlak už nedokázal zastavit.

„Zůstal stát až po sto padesáti metrech. Dvaadvacetiletý muž z Kojetínska po srážce na místě zemřel, totožnost druhého a tedy ani jeho věk a bydliště zatím neznáme," doplnila mluvčí.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že si mladíci na koleje lehli úmyslně. Není tedy vyloučeno, že se rozhodli spáchat sebevraždu, nebo byli pod vlivem psychotropních látek.

„Přítomnost alkoholu nebo drog odhalí u zraněného krevní testy, u mrtvého pak nařízená policejní pitva," pokračovala Sedláčková.

Vlakové spoje zatím místem neštěstí neprojíždějí, nabírají proto zpoždění kolem třiceti minut.