"K nehodě došlo kolem půl desáté na silnici mezi obcemi Zavadilka a Štarnov na Konicku," informovala v sobotu krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Dostal smyk a přejel do protisměru

"Podle provedeného šetření jel mladý řidič ve vozidle Škoda Octavia a na mokré vozovce, po projetí mírné pravotočivé a následně mírné levotočivé zatáčky, se dostal do smyku a přejel do protisměru," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ve stejnou chvíli jela v opačném směru Škoda Rapid. Došlo ke střetu obou rychle jedoucích vozidel a k těžkým zraněním tří lidí.

Transport do nemocnice nepřežil

"Mladý řidič bohužel na následky svých zranění během leteckého transportu do nemocnice zemřel. Zranění utrpěl i řidič ve středních letech a jeho mladá spolujezdkyně z druhého vozidla," doplnila Zajícová.

Oba zranění byli převezeni rychlou zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice na ošetření.

Policisté tragickou nehodu dále šetří

"Tato závažná událost je nadále v prověřování a byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uzavřela Zajícová.

close V sobotu dopoledne došlo k tragické nehodě mezi Štarnovem a Konicí. 18letý mladík čelní střet nepřežil. 22.6. 2024 info Zdroj: Deník/- Policie ČR zoom_in V sobotu dopoledne došlo k tragické nehodě mezi Štarnovem a Konicí. 18letý mladík čelní střet nepřežil. 22.6. 2024