Devětatřicetiletý řidič automobilu značky Hyundai při jízdě manipuloval s lahví, proto se nemohl plně věnovat řízení vozidla. V kombinaci s nepřizpůsobením rychlosti jízdy v koloně tak nezvládl řízení a z boku narazil do osobního automobilu značky Mitsubishi. Od toho se Hyundai odrazil, narazil do pravé zadní části automobilu značky Škoda a poté do zadní části dodávky Fiat.

"Řidič Hyundaie po dopravní nehodě zůstal zaklíněný ve vozidle, odkud ho vyprostili až přivolaní hasiči. Tento řidič byl jako jediný při dopravní nehodě zraněn. Po vyproštění z vozidla byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na čtyři sta tisíc korun. Alkohol u řidičů všech zúčastněných vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Přestupek řidiče Hyundaie policisté na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. Po prohlídce poškození jeho vozidla pak na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci.

Dálnice ve směru na Olomouc byla po dobu šetření a odklízení následků nehody uzavřena. Policisté prováděli odklon na dálničním sjezdu Prostějov-Sever u obce Držovice. Plně zprůjezdněna byla dálnice ve 12:45 hodin.