Po tom, co řidiče v citröenu předjeli, použili k zastavení výstražný červený nápis ´STOP´. Výtečník ale místo zastavení najel do zadní části policejního vozu a hnal se směrem k cukrovaru, kde nepřizpůsobil rychlost jízdy, sjel ze silnice, srazil stromek u jednoho z domů, pak to napálil do zde zaparkované mazdy, tu náraz odhodil přímo na zeď domu a malér byl na světě.

„Citröen zastavil vlivem poškození zhruba po třiceti metrech. Řidič z vozidla vystoupil a podrobil se policejní kontrole. Policisté zjistili, že jde o devětačtyři­cetiletého cizince z Olomoucka," prozradila k případu mluvčí krajské policie Irena Urbánková.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku. Ta vyšla pozitivně, bylo mu naměřeno přes dvě promile alkoholu. Lékařskému vyšetření se ale cizinec odmítnul podrobit. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

„Ke zranění žádné z osob nedošlo, ale celková škoda na vozidlech a věcech byla vyčíslena na 89 500 korun," informovala dále k případu mluvčí policie. Nezodpovědnému šoférovi nyní v případě prokázaní viny hrozí trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest či zákaz činnosti.