Hned ke dvěma nehodám na stejné komunikaci došlo ve středu ráno. Havárie na silnici mezi Laškovem a Pěnčínem od sebe dělilo sedmdesát minut.

„Nejprve havaroval šestadvacetiletý řidič Škody Fabie. Muž při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a na zledovatělé komunikaci dostal smyk. Následkem smyku auto přejelo do protisměru, kde narazilo přední částí do ocelových svodidel," řekl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Při havárii se nikdo nezranil, vznikla však škoda na autě a na svodidlech – dohromady patnáct tisíc korun.

„Řidič před jízdou nepil alkohol. Za způsobení dopravní nehody dostal pokutu tisíc korun," doplnil policejní mluvčí. 

Srážka dvou autBouračka u Laškova

Ani ne o hodinu a čtvrt později došlo ve stejném silničním úseku k další nehodě. Tentokrát se srazila dvě auta.

„Šestadvacetiletá řidička osobního automobilu Hyundai jela taktéž směrem do Pěnčína. Za mostem za obcí Laškov dostala s vozidlem smyk. Následně auto přejelo do protisměru, kde pravým bokem narazilo do přední části protijedoucího osobního automobilu značky Škoda. Jeho řidiči se poté, co zpozoroval problémy protijedoucího automobilu, podařilo téměř zastavit u pravého okraje vozovky," uvedl policejní mluvčí.

Při této dopravní nehodě se lehce zranil řidič automobilu Škoda. Nehoda, při níž ani jeden z řidičů před jízdou nepil alkohol, se také neobešla bez škod. Tu na místě majitelé s policisty vyčíslili na sto šedesát tisíc korun. 

Nedal přednost, způsobil nehoduBouračka u Kralic

Bez zranění se obešla středeční nehoda nedaleko Kralic na Hané. Došlo k ní ve tři čtvrtě na tři odpoledne na křižovatce komunikace z Kralic do Vrbátek a silnice spojující Přerov s Prostějovem.

„Čtyřiadvacetiletý řidič vozidla značky Fiat jel z Kralic na Hané směrem do Vrbátek. Při průjezdu uvedené křižovatky nedal přednost zprava přijíždějícímu vozidlu Škoda. Došlo ke srážce přední části Fiatu s levým bokem automobilu Škoda," sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Na obou autech vznikla srážkou škoda přes sto dvacet tisíc korun. Ani jeden z řidičů nepil před jízdou alkohol.