"Před jedenáctou hodinou dopolední jsme na lince tísňového volání přijali oznámení taxikáře, že má v Kralicích na Hané problémy se zákazníkem. Zjevně opilý muž sice rito za jízdu z Prostějova zaplatil, ale v cíli z vozidla odmítl vystoupit," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Problém se zákazníkem nastal taxikáři už při určování adresy cíle, protože muž byl tak opilý, že si nemohl vzpomenout na název ulice, ve které bydlí. Když se taxikáři s pomocí pokynů zákazníka podařilo dojet do cíle, muž po zaplacení odmítl vystoupit. Když zákazník nedal ani na žádosti ani hrozby přivoláním policistů, rozhodl se řidič policisty opravdu přivolat. Na výzvu policistů muž z vozidla vystoupil a prokázal svou totožnost.

Jaroslav Faltýnek. Ilustrační koláž
Korupce? Kvůli Faltýnkově deníku Olomoucký kraj zadá audit správy silnic

"Přestože byl muž tak silně opilý, že se mu nepodařilo dokončit dechovou zkoušku ani na několik pokusů, podařilo se policistům porozumět, že cestuje domů ze zaměstnání. Další komunikace však z důvodu jeho stavu možná nebyla a tak policisté dohlédli na jeho řádný odchod domů," komentoval mluvčí Kořínek.

Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Spisový materiál k věci bude k dořešení postoupen příslušnému správnímu orgánu. Za uvedený přestupek může být uložena pokuta až do výše dvacet tisíc korun.

Nehoda dodávky a felicie ve Vranovicích Kelčicích
Dodávka vjela ve Vranovicích na hlavní a napálila do ní felicie