„Řidič s vozidlem VW Passat combi jel ve směru od Prostějova do Určic a předjížděl cyklistu. Manévr ovšem nezvládl a bočním zrcátkem zavadil o řidítka čtyřiatřicetiletého cyklisty, který upadl na silnici a zranil se. Řidič auta zastavil, zraněnému poskytl první pomoc tak, že mu ovázal ruku. Cyklista dalšího ošetření nepožadoval a nechtěl k události volat ani policejní hlídku, proto se po vzájemné domluvě rozešli," řekla k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté tak nemohli zjistit, zda cyklista před jízdou nepil. Ten navíc po návratu do místa svého bydliště šel šok ze srážky zapít.

„V obci se stavil v místní restauraci, kde popil alkohol. Po příchodu domů ho příbuzní převezli se zraněním do nemocnice na ošetření, odkud ošetřující lékař událost nahlásil republikové policii. Provedenou dechovou zkouškou bylo cyklistovi v nemocnici naměřeno něco přes jednu promili alkoholu," dodala policejní mluvčí s tím, že došlo také na odběr krve cyklistovi.

Jeho kolo přečkalo nehodu bez újmy.

Policisté pak v současné době pátrají po totožnosti řidiče passatu a žádají ho, aby se osobně dostavil na prostějovský dopravní inspektorát nebo kontaktoval policii telefonicky a přispěl tak k objasnění celé události.