Vjela auto do cesty, dostala pokutu

Prostějov – Zraněním skončila pondělní srážka osobního auta s cyklistou. Došlo k ní ve Sladkovského ulici v Prostějově v sousedství místního nádraží.

„O půl deváté ráno jela sedmašedesátiletá žena po cyklostezce v Rejskově ulice. Při vjezdu na přejezd pro cyklisty ve Sladkovského ulici nedala přednost osobnímu automobilu značky Ford, který čtyřicetiletá žena řídila ve směru k Olomoucké ulici. Cyklistka narazila do pravého předního boku automobilu a poté upadla na jeho přední sklo a následně na silnici," řekl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Při dopravní nehodě cyklistka utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Při nehodě také vznikla škoda pět tisíc korun. Policisté nezjistili, že by některý z účastníků havárie před jízdou pil alkohol. Cyklistka však za přestupek dostala pěti set korunovou pokutu.

Srazil cyklistku, ta před jízdou pila

Prostějov – Bez zranění se obešla pondělní nehoda, k níž došlo o půl páté večer v Konečné ulici v Prostějově. Jednalo se přitom o srážku cyklistky s nákladním autem.

„Při souběžné jízdě ve stejném jízdním pruhu došlo ke střetu automobilu Scania a padesátileté cyklistky. Po střetu žena upadla na silnici a způsobila si zranění. S tím byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění dalších lidí při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na tisíc korun.

U pětašedesáti­letého řidiče kamionu byl alkohol dechovou zkouškou vyloučen. Žena naopak nadýchala necelou půl promili alkoholu.

„K jeho pití se přiznala, ale odborné lékařské vyšetření odmítla. Z toho důvodu je podezřelá z přestupku za který jí hrozí až dvacet tisíc korun pokuty," informoval policejní mluvčí.