V pondělí o tom informovala mluvčí prostějovské policie Irena Urbánková. Pětasedmdesátiletá žena, kterou vůz vlekl 118 metrů, skončila v nemocnici. Zpoza zametacího vozu ji museli vyprostit hasiči.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Drama u divadla: cyklistka zůstala zaklíněná pod zametačem

„Během minulého týdne byl spisový materiál ukončen a zaslán k projednání na příslušný správní orgán. Nejedná se o trestný čin, ale o přestupkové jednání. Do správního řízení byli jako podezřelí oznámení oba účastníci dopravní nehody," uvedla policejní mluvčí.

Nehoda se stala na začátku října v Šerhovní ulici. Devětatřicetiletý řidič při strojovém čištění komunikace zachytil do spodní části vozu šestasedmdesá­tiletou cyklistku, která zůstala zaklíněna i s jízdním kolem pod zametacím strojem. Seniorku táhl pod vozem až do ulice Vápenice. Žena utrpěla těžké poranění nohy a skončila v olomoucké fakultní nemocnici. Ze svých zranění se léčila šest týdnů.

Kvůli nehodě firma zajišťující v Prostějově technické služby svá auta vybavila detektory. Hned po nehodě je zkušebně umístila na dva vozy. Detektory mají upozornit řidiče na pohyb kolem vozu. Firma také řešila doplnění zrcátek tak, aby v autě nebyl žádný mrtvý úhel.