Žena narazila do železniční vlečky

Kostelec na Hané – V pátek krátce před půlnocí narazila jednapadesátiletá řidička na železničním přejezdu u Kostelce na Hané do posledního vozu železniční vlečky.

Přivolaní prostějovští hasiči ženu zaklíněnou ve vozidle vyprostili a následně předali do rukou záchranářů.

Řidička utrpěla podle slov tiskového mluvčího zdravotnické záchranné služby Zdeňka Hošáka vícečetná vážná zranění, se kterými ji lékařská služba odvezla do olomoucké nemocnice.

Hmotnou škodu odborníci předběžně vyčíslili na padesát tisíc korun na automobilu a dalších 500 korun na železničním voze.

„Alkohol u strojvůdce policisté dechovou zkouškou vyloučili, u řidičky nařídili odběr krve," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Následně policisté zkontrolovali technický stav auta a na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. Nehodu dále vyšetřují.

Řidič po havárii nadýchal téměř dvě promile

Určice – V sobotu dvě hodiny po půlnoci havaroval devětadvacetiletý řidič na silnici z Určic do Prostějova. Při jízdě nezvládl řízení a následně narazil čelně do stromu.

Způsobenou hmotnou škodu odborníci předběžně vyčíslili na 2 300 korun. Muž na místě nadýchal 1,9 promile alkoholu a policisté mu další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz.

Se zraněním hlavy pak řidiče přivolaní záchranáři převezli do prostějovské nemocnice.

„Havarované vozidlo odstranila z místa nehody odtahová služba," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Nehodu policie dále vyšetřuje.

Řidiči v současné době hrozí až rok za mřížemi za to, že způsobil nehodu pod vlivem alkoholu.