"Na 34. kilometru nezvládl řízení a narazil do svislého dopravního značení doplněného o přerušované žluté světlo, které svádělo provoz do jednoho jízdního pruhu a poté i do levých svodidel. Řidič s vozidlem zastavil až po několika stovkách metrů a v automobilu počkal do příjezdu policistů," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na zařízení komunikace a na vozidle byla předběžně vyčíslena na dvě stě osmdesát tisíc korun.

"Provedenými dechovými zkouškami policisté u řidiče změřili hodnoty 2,05 a 2,19 promile alkoholu v dechu. Muž se změřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití lahve vína během předchozího večera," doplnil mluvčí Kořínek.

Další jízdu mu policisté zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. Pro své jednání nyní čelí trestnímu stíhání pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.