„Před příletem vrtulníku záchranné služby z Olomouce zahájil dispečer zdravotnického operačního střediska s volajícím neodkladnou asistovanou resuscitaci po telefonu. Dle získaných informací z telefonického hovoru muži selhaly základní životní funkce, byl v bezvědomí a nedýchal," uvedl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Pacient byl poté předán posádce vrtulníku, ale resuscitace byla, bohužel, neúspěšná. Policejní mluvčí pak informoval, že šlo o čtyřiašedesá­tiletého muže.

„Dosavadním šetřením na místě se dosud podařilo zjistit, že čtyřiašedesáti­letého řidiče nákladního automobilu při řízení postihla náhlá zdravotní indispozice. Přestal se tak věnovat řízení a vozidlo sjelo mimo komunikaci, kde havarovalo do stromu a poté vjelo do pole," řekl k průběhu nehody František Kořínek s tím, že doprava v místě pro nedalekou uzavírku nebyla ohrožená.

V případě byla nařízena pitva.

„Zajímavé je, že nehoda se stala v dočasně uzavřeném úseku silnice. O kus dál totiž probíhají opravy komunikace. Vypadalo to, jakoby se chtěl řidič před nehodou otáčet," sdělil krumsínský starosta Jaroslav Střelák.

„Mě přišla informace o nehodě na mobil, stejně tak i jednotce hasičů. Děje se tak v rámci nastaveného systému, takže jsem věděl o události velmi rychle," přiblížil.

Tragédii zaznamenali samozřejmě i další obyvatelé Krumsína.

„Pracovala jsem na úřadě, slyšela jsem sirény. Záhy jsem se dozvěděla o té tragické události," zmínila se tamní obecní hospodářka Lenka Janečková.