„Krátce po páté hodině ranní vyjížděla hlídka dopravních policistů k nehodě na silnici mezi Dubem nad Moravou a Prostějovem. Třiačtyřicetiletá žena jela s osobním vozidlem Škoda Fabia, po průjezdu levotočivé zatáčky dostala smyk a přední části auta narazila do stromu,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při nehodě se zranily řidička i její osmapadesátiletá spolujezdkyně a ženy byly převezeny do prostějovské nemocnice. Při havárii, kterou nadále vyšetřují policisté, vznikla škoda přes padesát tisíc korun.

Další nehoda se stala po půl deváté ráno v Kostelci na Hané.

„Osmatřicetiletý řidič vozidla Mercedes Benz jel po ulici 8. Května, kde po přejetí železničního přejezdu najížděl do zatáčky. Z důvodu rychlé jízdy na zasněžené vozovce dostal smyk a narazil do protijedoucího auta Opel Meriva, které řídil sedmašedesátiletý muž,“ sdělila ke srážce podrobnosti Miluše Zajícová.

Spolujezdkyně z opelu byla preventivně převezena do nemocnice na vyšetření, kde nebylo zjištěno, že by utrpěla zranění. Řidič mercedesu dostal pokutu, při srážce vznikla škoda osmdesát tisíc korun.