„Při nehodě se srazila Škoda Felicia a Opel Zafira. Z prvotního šetření vyplývá, že šestadvacetiletý řidič auta Volkswagen Touran, který jel od Konice směrem na Prostějov, začal v nepřehledné zatáčce předjíždět Opel Zafira. V tu dobu jelo v protisměru auto Škoda Felicia, které řídil devatenáctiletý řidič. Ten se snažil střetu zabránit a strhl řízení vpravo na nezpevněnou krajnici, odkud byl zpět odhozen na silnici do protisměru, kde se čelně střetl s devětapadesá­tiletým řidičem opelu. Za opelem jela Škoda Octavie, jejíž řidič, aby zabránil střetu, strhl řízení vlevo a sjel mimo silnici," popsala nehodu krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Během nehody se tři lidé zranili. Devatenáctiletý řidič Škody Felicie utrpěl těžká zranění a záchranáři jej převezli do olomoucké nemocnice, jeho šestnáctiletá spolujezdkyně skončila s lehkým zraněním na ošetření v nemocnici a byla propuštěná do domácího léčení. Při nehodě se také těžce zranila šedesátiletá spolujezdkyně, která jela v Opelu Zafira, a byla převezená do prostějovské nemocnice. Šofér opelu stejně jako řidič octavie vyvázli bez zranění.

Po střetu začalo jedno z vozidel hořet. „Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, kteří zjistili, že po nehodě dvou vozidel jedno z nich vzplálo. Oheň zlikvidovali během několika minut, přitom jedno vozidlo zcela shořelo," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková a dodala, že o zraněné osoby se už při příjezdu hasičů starali zdravotníci.

Přesná příčina nehody zatím není známá, policisté na místo nehody přizvali znalce z oboru silniční dopravy. Policisté provedli u řidiče Volkswagenu Touran dechovou zkoušku, která mu naměřila 0,21 a 0,23 promile alkoholu v dechu. U řidiče opelu a octavie policisté vyloučili jako příčinu nehody alkohol, u šoféra felicie nemohli vzhledem k jeho zranění zkoušku na alkohol provést. Výše škody zatím není vyčíslená.

Kvůli nehodě museli policisté silnici v obou směrech uzavřít a odklonit dopravu na Štarnov, Novou Dědinu, Budětsko až do Konice. Silnice byla zcela průjezdná až kolem půl páté odpoledne.