Tragická nehoda se stala před půl druhou odpoledne u prostějovské části Čechůvky na křižovatce silnice na Kralice na Hané a hlavní cesty od Dubu nad Moravou.

Prudkou srážku terénního a osobního auta tam nepřežil starší muž a žena. Dalšího těžce zraněného muže z místa odvážel vrtulník záchranné služby.

Na křižovatce se srazil renault se slovenskou poznávací značkou, který najížděl z vedlejší silnice, s BMW jedoucím po hlavní.

Při srážce zemřel jedenaosmdesátiletý šofér renaultu i jeho 73letá spolujezdkyně.

Pětačtyřicetiletého řidiče BMW z Prostějovska transportoval vrtulník do olomoucké fakultní nemocnice ve vážném stavu.

„Muž je v současné době v péči lékařů. Je při vědomí, ale utrpěl zranění hrudníku a břicha a jeho stav je velmi vážný," sdělil v pátek po 17. hodině mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Zdroj: Youtube

Zraněného vytáhl kolemjdoucí

Zraněného z BMW vytáhl záhy po havárii kolemjdoucí.

„Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že pod osobním vozidlem Renault jsou dvě osoby, u nichž lékař konstatoval smrtelná zranění. V BMW byl muž, který byl před našim příjezdem vytažen procházející osobou. Poté jsme provedli běžná protipožární opatření a zasypali provozní kapaliny uniklé z obou vozidel sorbentem," řekl na místě nehody mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Příčiny nehody se stále vyšetřují, silnici musela policie na více než tři hodiny uzavřít. 

„Viník i míra zavinění se bude zjišťovat podle znaleckých posudků," doplnil policejní mluvčí Josef Bednařík.

Už třetí tragédie na křížovatce

Smrt dvou seniorů není první tragickou dopravní nehodou, k níž na křižovatce z Prostějova-Čechůvek na Kralice na Hané došlo.

Vypovídají o tom jak dva pomníky u cesty, tak obyvatelé, kteří se u místa nehody objevili.

Podle pana Adolfa Rozehnala ze sousedních Kralic na Hané je na silnici velký provoz a po rekonstrukci křižovatky zde řidiči nedodržují povinou rychlost.

„Je tady sedmdesátka, ale málo kdo ji dodržuje. V posledních letech tady byly už dvě smrtelné nehody. Je chyba, že zde při rekonstrukci udělali místo kruhového objezdu křižovatku. Kdyby zde byl kruhový objezd, auta by musela jezdit pomaleji a opatrněji," řekl svůj názor na věc Adolf Rozehnal, který padesát let pracoval jako řidič z povolání.