"V pondělí 26. října 2020 před šestnáctou hodinou jel sedmapadesátiletý cyklista v obci Přemyslovice směrem k obci Pěnčín. Na rovném úseku silnice míjel sedmiletého chodce, který se však v tom okamžiku rozhodl přejít na druhou stranu. Protože se chlapec řádně nerozhlédl, vstoupil přímo do jízdy cyklistovi, který ho srazil," popsal průběh nehody policejní mluvčí František Kořínek.

Vyšetření dopadlo dobře. Chlapec byl přivolanými zdravotníky převezen k preventivnímu vyšetření do prostějovské nemocnice, kde však bylo zranění vyloučeno. Zraněn nebyl ani cyklista a ke škodě na majetku nedošlo.

Tři piva a čtyři panáky

Provedenými dechovými zkouškami policisté u cyklisty změřili hodnoty 2,38, 1,9 a 2,1 promile alkoholu v dechu. Muž s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití tří piv a čtyř odlivek slivovice krátce před jízdou.

"Chlapec i cyklista jsou v současnosti podezřelí ze spáchání dopravních přestupků. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," uzavřel František Kořínek.