„První nehoda se stala krátce před jednadvacátou hodinou na silnici mezi Víceměřicemi a Němčicemi nad Hanou. Podle prvotního šetření měla dvaačtyřicetiletému cyklistovi před kolo vběhnout náhle z pravé strany srna. Cyklista se měl snažit střetu zabránit, strhl řízení vlevo, a přejel do protisměru. Vyjel mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde upadl. Při pádu se zranil," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Jak však policisté zjistili, srna nemusela být jedinou příčinou cyklistova pádu.

„Hlídka provedla u cyklisty dechovou zkoušku a naměřili mu přes jeden a půl promile alkoholu v dechu. Havárie je nadále v šetření. Cyklista je nyní podezřelý ze spáchání přestupku," řekla Irena Urbánková.

Ke druhé havárii došlo krátce před třiadvacátou hodinou v ulici Vrahovicka v Prostějově.

„Z prvotního šetření vyplývá, že pětadvacetiletý cyklista, který jel ve směru z centra města, bezprostředně po přejetí železničního přejezdu pravděpodobně nezvládl řízení a spadl z kola na vozovku. Cyklista skončil na ošetření v nemocnici," sdělila k případu.

Policisté provedli u cyklisty dechovou zkoušku a naměřili mu téměř tři promile alkoholu. Jízdní kolo policisté zajistili a jak zjistili, bylo ve špatném technickém stavu a bez osvětlení.

„I tento cyklista je nyní podezřelý ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," konstatovala Irena Urbánková.