K ošklivě vypadající nehodě došlo na nezabezpečeném železničním přejezdu, na trati spojující nádraží v Kostelci na Hané a průmyslovým areálem v Mostkovicích - Stichovicích.

"Střet vlaku s osobním vozidlem v katastru Kostelce na Hané si dnes v brzkých ranních hodinách vyžádal jedno zranění. K žádnému jinému zranění nedošlo," informoval o nehodě mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že k nehodě došlo po půl třetí ráno.

Zapaloval si cigaretu a přehlédl couvající vlak

"V uvedenou dobu po železnici projížděl couvající nákladní motorový vlečkový vlak s 10 vagony a to ve směru couvání od vlakového nádraží v Kostelci na Hané do objektu v Mostkovicích. Řidič osobního automobilu se plně nevěnoval řízení, dle svého vyjádření si před přejezdem zapaloval cigaretu a po najetí na přejezd došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ve středečních brzkých ranních hodinách došlo ke srážce osobního vozidla s nákladním vlakem na železničním přejezdu u Kostelce na Hané. 14.2. 2024, Foto: HZS Olomouckého kraje, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

Hasiči poskytli zraněnému řidiči předlékařkou pomoc a vozidlo bezpečnostně i protipožárně zajistili. "V navazujícím čase zajistili únik provozních kapalin, asistovali při naložení vozidla na odtahový speciál a poté místo po nehodě celkově uklidili," doplnil Hošák.

Na místě nehody zasahovaly jednotky místní JPO Kostelec na Hané, profesionální z Prostějova a jednotka SŽ z Přerova.

Zraněný řidič osobního vozidla byl rychlou záchrannou službou převezen do prostějovské nemocnice. "Dechové zkoušky u řidiče, vlakvedoucího a strojvedoucího byly negativní. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 170 tisíc korun. Událost je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu," dodala Zajícová.