V úterý po jedenácté hodině jel pětapadesátiletý řidič s dodávkou typu Renault Master po dálnici D46 ve směru z Olomouce na Prostějov.

Přibližně na 29. kilometru dálnice však musel pro poruchu vozidla zastavit. Když řidič zjistil, že poruchu není schopen sám rychle opravit, rozhodl se pro přivolání odtahové služby.

"V tom však na místě zastavil neznámý muž s přesně nezjištěným malým nákladním automobilem a nabídl se, že porouchané vozidlo odtáhne. Řidič Renaultu souhlasil a odešel odstranit výstražný trojúhelník. Neznámý muž zatím nainstaloval tažné lano. Poté se nepřesvědčil, zda je druhý řidič již v kabině a dodávku bez řidiče odtáhl," popsal těžko uvěřitelný příběh policejní mluvčí František Kořínek.

Na 26,5 kilometru dálnice dodávka bez řidiče narazila do pravých svodidel. Řidiči Renaultu, který na místo dorazil záhy „stopem“, se neznámý omluvil, odvázal lano a z místa odjel.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun na automobilu a na jeden tisíc korun na svodidlech. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.