Autobus narazil do odstaveného kamionu, který částečně zasahoval do pravého jízdního pruhu dálnice. Na urgent Fakultní nemocnice Olomouc odvezly sanitky 17 lidí. Řidiče autobusu, dva trenéry z týmu 1. SK Prostějov a 14 dětí.

V současné době se zkoumá i stav autobusu a kamionu.

"K objasnění příčin nehody jsme si vyžádali znalecké posudky na technický stavu vozidel, jejichž vypracování může trvat až několik týdnů," konstatovala Irena Urbánková.

Šofér prodělal mrtvici

"Nové informace ze strany policie nemám. Vím, že řidič prodělal těsně před nehodou mozkovou příhodu," vyjádřil se ve středu pro Deník František Konečný, majitel společnosti Autobusová doprava Konečný.

"Všem úřadům, které mají co do činění s vyšetřováním a dokumentací, jsem poskytl všechny požadované údaje. Míru zavinění někoho z řidičů si netroufám odhadovat, vše je v kompetenci policistů," řekl.

Nejhůře nehodu odnesl řidič autobusu. Je stále hospitalizován v nemocnici.

Trenéři podle svých slov dbali na bezpečnost malých hráčů.

"Hned jak jsme do autobusu nastoupili, tak jsme děcka poslali dozadu a dohlédli, aby byly všechny připoutané," sdělil již dříve Deníku trenér Aleš Roubíček.

Další nehody autobusů

K nehodě autobusu na D35 došlo i v červnu před dvěma lety. Řidič sjel u Unčovic do příkopy a narazil do stromů podél cesty. Ve vozidle cestovalo 48 lidí, polovina z nich se zranila.

„Dvacet pacientů utrpělo lehká zranění, čtyři středně těžká v podobě zlomenin, poranění hrudníku a obličeje,“ řekl tehdy mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

O strom se 13. července 2018 zastavil autobus také u Hraničních Petrovic. Výsledkem bylo jedenáct zraněných. Policisté obvinili třiašedesátiletého řidiče autobusu.