Nehoda se stala mezi Výšovice a Němčicemi nad Hanou.

Jednoho zraněného muže transportovali do olomoucké nemocnice letecky.

"Celkem bylo na místě dvanáct zraněných osob. Jedna osoba byla s otevřenou ránou na hlavě přepravena letecky do Fakultní nemocnice Olomouc. Muž byl na urgentním příjmu při plném vědomí a komunikoval," uvedla mluvčí krajských záchranářů Lucie Mikisková s tím, že dalších jedenáct osob utrpělo odřeniny a lehčí zranění a byly přepraveny sanitkami do prostějovské nemocnice.

ke srážce došlo v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo.

"Dle prvotních informací začalo osobní vozidlo předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob, v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo došlo ke střetu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová a dodala: "Dechové zkoušky a orientační testy u řidičů byly negativní. Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření. Doprava je odkláněna přes Pivín a Dobromilice."

Přímo na místě zasahovali i hasiči.

"Zasahovali jsme mezi Němčicemi nad Hanou a Výšovicemi u dopravní nehody osobního auta a traktoru. Ten na vlečce přepravoval 18 osob. Při kolizi se zranilo 12 lidí, poskytovali jsme první pomoc a asistovali LZS a ZZS při ošetření i transportech zraněných," sdělila Lucie Balážová, mluvčí krajských hasičů.