"Doposud neznámý řidič v nezjištěném vozidle jel pravděpodobně po ulici Krasická směrem ke kruhovému objezdu. Při jízdě po něm srazil čtyřiapadesátiletého cyklistu, který jel ve směru od ulice Anenská na Drozdovice a způsobil mu těžké zranění. Řidič po nehodě nezastavil a dál pokračoval v jízdě, aniž by poškozenému poskytl první pomoc," informuje o nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že se nehoda stala půl hodiny po půlnoci ze středy na čtvrtek.

"Na základě těchto skutečností jsme zahájili úkony trestního řízení pro dva trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za které dle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," dodává Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na pět tisíc korun.

Vzhledem k okolnostem nehody žádá policie svědky, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí ke zjištění totožnosti řidiče a vozidla a následnému objasnění této závažné nehody, aby případné informace poskytly prostřednictvím bezplatné linky 158. 

Bratrská dvojice z Prostějova má na svědomí několik vykrádaček a další trestné činy.
Bratři z Prostějova vykrádali byty, kanceláře, sklepy... Už je chytili