Smrtelnou nehodu vyšetřovali prostějovští policisté ve středu večer. Krátce po půl desáté nezvládl šestatřicetiletý řidič řízení a havaroval na rovném úseku mezi obcemi Štětovice a Vrbátky.

„Šofér Škody 105 dostal pár desítek metrů za Štětovicemi smyk. Vyjel vpravo mimo vozovku, kde s vozidlem narazil čelně do stromu. Při nárazu došlo k těžkému zranění řidiče, jeho o čtyři roky mladší spolujezdkyně na místě zemřela,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková s tím, že muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde stále bojuje o život.

Policisté u něj nemohli kvůli těžkým zraněním provést dechovou zkoušku na alkohol. Zjistili však, že nemá řidičské oprávnění.

Čtyři dny před touto nehodou srazil opilý čtyřiačtyřicetiletý řidič Škody Pickup o dva roky staršího muže, který šel po silnici v Brodku u Konice směrem do centra obce. „Následkům zranění chodec na místě nehody podlehl. Řidič nadýchal 0,78 promile alkoholu,“ konstatovala policejní mluvčí Nedělníková. Oba případy nyní vyšetřuje komisař služby kriminální policie.

„Za celý loňský rok zahynulo při dopravních nehodách na Prostějovsku celkem pět lidí. Fakt, že letos jich je více než dvakrát tolik, má především na svědomí nebezpečná jízda a nepozornost šoférů. Samozřejmě byly i případy, kdy šlo o nešťastnou událost nezaviněnou přímo řidičem,“ poznamenala Alena Nedělníková a dodala, že konkrétní kritické místo, kde by opakovaně docházelo ke smrtelným haváriím, v regionu není.

Související článek:
Třináctá letošní smrt na silnicích Prostějovska