Srážka na rondelu: zranění a škoda za padesát tisíc

Rondely, častá místa nehod v Prostějově. K jendé došlo také tento týden.

Řidič motocyklu doplatil na nepozornost řidičky. Foto: Policie ČR

Kruhový objezd na křižovatce ulic Průmyslová, Kralická a Kojetínská v Prostějově se ve středu odpoledne stal dějištěm nehody. Krátce po šestnácté hodině se zde srazil osobní automobil s motocyklem.

„Osmatřicetiletá řidička automobilu Škoda z dosud přesně nezjištěných příčin do křižovatky vjela v době, kdy tudy projížděl čtyřicetiletý muž na motocyklu Ducati. Motocyklista na vzniklou situaci reagoval prudkým brzděním a položením motocyklu na levý bok. Ke střetu vozidel nedošlo. Při dopravní nehodě utrpěl muž lehká zranění," řekl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění dalších lidí nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na motocyklu a vybavení motorkáře byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Policisté, kteří případ nadále vyšetřují, nezjistili, že by řidiči před jízdou pili alkohol. 

Mladík nedobrzdil a srazil motorkáře

Rondely, častá místa nehod v Prostějově. K jendé došlo také tento týden.

Motorkář narazil do brzdícího auta a při nehodě se lehce zranil. Foto: Policie ČR

Prostějov – Zraněním motorkáře skončila úterní nehoda v centru Prostějova. O půl šesté se v ulici Vápenice srazilo osobní auto s motocyklem.

„Sedmnáctiletý řidič motocyklu Peugeot zastavil před přechodem, aby umožnil bezpečné přejití komunikace chodcem. Za motocyklem jedoucí osmnáctiletý řidič s vozidlem Ford na vzniklou situaci reagoval prudkým brzděním, ale srážce s motocyklem se mu již zabránit nepodařilo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že se mladší z řidičů při střetu lehce zranil.

Ke zranění dalších lidí nedošlo. „Výše způsobené škody byla vyčíslena na patnáct tisíc korun. Policisté nezjistili, že by některý z řidičů před jízdou pil alkohol," uvedl policejní mluvčí.

Popíjel, pak se vydal na cestu. A srazilo ho auto

Chodec vyrazil v tmavém oděvu, večer a ještě opilý na cestu po silnici. Srazilo ho auto.

Opilý chodec doplatil ve středu večer na vratkou chůzi po silnici. Foto: Policie ČR

Pavlovice u Kojetína – Opilý chodec a střízlivý řidič Citroenu se ve středu po dvacáté hodině pohybovali na silnici mezi Pavlovicemi a Dřínovem. Výsledkem byla srážka, při níž došlo ke zranění právě chodce, který před cestou popíjel.

„Třicetiletý řidič osobního automobilu Citroën při míjení se s protijedoucím autem přehlédl při krajnici jdoucího neosvětleného chodce. Při míjení došlo k zachycení chodce zpětným zrcátkem vozidla. Lehce zraněný muž byl převezen do kroměřížské nemocnice," řekl o nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Alkohol u řidiče vozidla byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Výsledek zkoušky u zraněného chodce byl značně odlišný.

„Dechová zkouška u ukázala více než dvě a půl promile alkoholu v dechu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že chodec měl v době dopravní nehody oblečen tmavý oděv a v rozporu se zákonem neměl žádný prvek z retroreflexního materiálu," řekl k možným příčinám nehody František Kořínek.