Plně průjezdná byla dálnice v obou směrech až vpodvečer.

"Dva řidiči na místě zemřeli, o třetího se starají záchranáři," popsal tragickou havárii mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nehoda dopoledne úplně uzavřela provoz ve směru na Vyškov a jedno z nákladních aut navíc komplikovalo dopravu i v protisměru.

„Po srážce se totiž auto přetočilo a jedna jeho část přes svodidla zasahovala i do rychlého pruhu dálnice ve směru na Prahu," dodal Mikoška.

Podle řidičů se nehoda stala v místě, kde je silnice hodně zúžená. Náklaďáky se srazily jen pár kilometrů od místa, kde se asi o dvě hodiny dříve srazila tři osobní auta.

„Lidi se dívali na nehodu, která byla na druhé straně silnice, a udělali kolonu, která se pomalu rozjížděla. Kvůli tomu se náklaďáky srazily. V pondělí se tady ale v poslední době tvoří kolony vždycky," popsal řidič Vít Svoboda.

V koloně stála taky řidička Miluše Šafratová.

„Vůbec netuším, kolik hodin tady budu. Asi se z toho zhroutím. Naštěstí mám s sebou vodu. Jezdím tudy pravidelně do Luhačovic. Chtěla jsem jet už ráno v osm, ale bohužel mi do toho něco přišlo," shrnula žena.

Dálnice ve směru na Vyškov stále průjezdná není, někteří řidiči sjíždí na státní starou silnici ve směru na Olomouc.

Policisté krátce po třetí hodině ukončili vyšetřování.

„Konec kolony je momentálně na 198. kilometru dálnice. Odtahová společnost nyní překládá náklad z návěsu, poté ho odtáhnou, a tím se dálnice opět zprůjezdní," informovala v půl čtvrté odpoledne policejní mluvčí Petra Vedrová.

Nehoda i o dvě hodiny dřív

Cestu z Vyškovska již o dvě hodiny dříve komplikovala nehoda tří osobních aut. Ta se srazila před osmou ráno u Tvarožné na Brněnsku.

"Dálnice zůstala průjezdná jen částečně. I přesto se stihly udělat několikakilometrové kolony," uvedl mluvčí policistů Bohumil Malášek.

Dva řidiče převezli záchranáři do nemocnice.

"Už po našem příjezdu na místo byl jeden muž a jedna žena v péči lékařů. Šlo jen o drobná zranění," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči museli zasypat povrch dálnice speciální směsí, aby nedošlo k požáru z uniklého benzínu z aut.

"Teď už jen čekáme, na konec vyšetřování nehody, abychom mohli celou situaci nějak shrnout a uzavřít," vysvětlil Mikoška postup.