„K první nehodě došlo před sedmou hodinou ráno v křižovatce v centru obce Víceměřice. Sedmnáctiletý motocyklista z dosud přesně nezjištěných příčin se strojem značky Honda narazil zezadu do pravé zadní části osobního automobilu Opel. Po srážce s automobilem motocyklista upadl na silnici," řekl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění lidí při dopravní nehodě nedošlo. Škody byly vyčíslené na více než dvacet tisíc korun. Policie nehodu nadále vyšetřuje.

Přesně za půl hodiny došlo ke druhé havárii motocyklisty, tentokrát mezi obcemi Otaslavice a Vranovice.

„Sedmnáctiletý mladík na stroji značky Hyosung při jízdě směrem do Vranovic při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, s motocyklem dostal smyk a upadl na komunikaci. Při havárii se lehce zranil a skončil na ošetření v Prostějovské nemocnici. Ke zranění dalších lidí nedošlo," uvedl policejní mluvčí.

Došlo také na škody na majetku, celkově zhruba za pět tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Přestupek řidiče vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši pět set korun.