"Padesátiletý řidiči dodávky v křižovatce na Kralické ulici před odbočením doleva zastavil a dával přednost protijedoucím vozidlům. V době, kdy se rozhodl odbočit, však dle svých slov přehlédl protijedoucího motocyklistu a jeho automobil se tak srazil s motocyklem Yamaha," řekl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek.

Po střetu byl motocykl odhozen vpravo mimo vozovku. Jeho osmapadesátiletý řidič po nehodě zůstal v potoku souběžném s komunikací.

"Při dopravní nehodě se těžce zranil starší z mužů, který byl následně převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl mluvčí.

Zatímco policie nehodu, při níž vznikla škoda za sto tisíc stále vyšetřuje, řidič se zotavuje v nemocnici ze zranění. A podle slov mluvčího Fakultní nemocnice v Olomouci Egona Havrlanta měl motorkář štěstí.

"Pacient byl přivezen s těžkými poraněními v oblasti břicha a nohou. Šlo o zranění, která jej přímo ohrožovala na životě. Podrobil se specializovanému operačnímu výkonu, nyní je jeho stav stabilizovaný, nicméně zůstává vážný," uvedl s tím, ž ejeho pobyt v nemocnici je nyní odhadován na dva až tři týdny.