"Dle svých slov nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a tak při prudkém brzdění před železničním přejezdem došlo k podklouznutí předního kola motocyklu a jeho pádu na komunikaci. Po pádu na komunikaci motocykl setrvačností pokračoval přes železniční přejezd. Při havárii řidič i jeho devětatřicetiletá spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění dalších osob nedošlo.

Výše způsobené hmotné škody na motocyklu a vybavení jeho posádky byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

"S přicházejícím jarem se také bude doplňovat skladba účastníků silničního provozu. K v zimním provozu většinově zastoupeným automobilům se se stoupajícími teplotami přidávají také motocyklisté, cyklisté a častější bude také výskyt chodců na komunikacích mimo obce," upozorňuje František Kořínek.

Proto je třeba se na tento fakt připravit a uvědomit si, že tito účastníci mohou být hůře viditelní a rozhodně jsou zranitelnější. Zvýšená opatrnost by však neměla platit jen pro řidiče automobilů, ale také pro uvedené skupiny účastníků provozu. Zejména motorkáři by si po zimě měli připomenout, že v provozu jsou přehlédnutelnější a zranitelnější než když řídili automobily. Tomu by pak měli přizpůsobit i styl své jízdy a dbát potřebné opatrnosti.