Fiat vyjel vpravo mimo silnici, kde se dvakrát přetočil přes střechu a zastavil se na levém boku v poli. Auto značky Škoda se zastavilo otočené do protisměru na železničních kolejích, které vedou podél silnice.

„Po nehodě zůstal šestačtyřicetiletý řidič Fiatu zaklíněný ve voze a prostějovští hasiči museli zasahovat. K zásahu využili hydraulické vyprošťovací zařízení, bylo nutné odstřihnout střechu automobilu, aby bylo možné zraněného vyprostit,“ uvedla tisková mluvčí prostějovských hasičů Lucie Balážová.

S lehkým zraněním byl muž převezen do prostějovské nemocnice. Celková škoda je vyčíslená na osmdesát tisíc korun.

„Alkohol u zraněného a padesátileté řidičky Škody Fabie byl vyloučen dechovými zkouškami,“ informoval prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. Dopravní inspektorát se ale obrací na případné očité svědky této autonehody.

„Kdo její průběh viděl, nebo by svými poznatky mohl přispět k jejímu řádnému objasnění, ať se prosím obrátí buď přímo na policisty skupiny dopravních nehod, v pracovní době na adrese Havlíčkova 16b, Prostějov, tel. 974 781 253, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158,“ dodal František Kořínek.