Narazil do cizího auta a zmizel

Hablov – Zdemoloval zaparkovaného formana u krajnice a ujel. Tak by se dala jednoduše shrnout nehoda, která se odehrála v neděli brzy ráno v Hablově.

„Ke zranění naštěstí při události nedošlo, a protože řidič po srážce zmizel, nebylo možné provést ani dechovou zkoušku na alkohol,“ sdělila prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová s tím, že škoda na nabouraném formanovi byla vyčíslena zhruba na tři tisíce korun.

Ostrý střet oktávky s autobusem na R46

Další o poznání vážnější nehoda se stala den předtím v sobotu na R46. Čtyřiatřicetiletý šofér autobusu Opalin 9 zde uháněl po poledni z Vyškova do Prostějova.

„Z pravého pruhu začal najíždět do levého právě v okamžiku, kdy se v něm nacházel řidič s oktávií. Ten vrazil do levé zadní části autobusu,“ popsala prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová s tím, že oktávka se po střetu dostala do smyku a skončila v trávě napravo mimo silnici.

Při události nedošlo k žádnému zranění, vznikla ovšem škoda na obou vozidlech v celkový výši sto čtyřicet tisíc korun. Okolnosti vzniku nehody policisté dále prošetřují.