Sražený mladík do školy nedorazil

Hlídka dopravních policistů vyjížděla k přechodu na Vápenici nedaleko Rejskovy ulice před osmou hodinou ranní. "Na místě bylo zjištěno, že dva šestnáctiletí mladíci přecházeli po přechodu pro chodce. Ve směru od ulice Kostelecká jel ve vozidle Škoda Fabia starší muž a na semaforu nezastavil na signál „stůj“ a pokračoval v jízdě," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Policie pátrá po dvou ženách a dvou mužích z Prostějovska. Neviděli jste je

Přehlédnutí červeného světla mělo vliv na sled dalších událostí. Auto do jednoho z přecházejících hochů narazilo a zranilo. Na místě ho zdravotníci ošetřili a poté převezli do nemocnice na další vyšetření. "K jiným zraněním nedošlo. Měření alkoholu bylo negativní a hmotná škoda byla v tomto případě nulová," doplnila mluvčí.

Řidička Volkswagenu přehlédla chodkyni

Ve středu dopoledne vjela starší žena na přechodu pro chodce ve Svatoplukově ulici do kočárku s jednoročním dítětem. 4.10. 2023Zdroj: Deník/- Policie ČRKrátce před polednem jela třiapadesátiletá žena ve vozidle Volkswagen po Svatoplukově ulici směrem k Doně. "Přehlédla chodkyni, která vezla po přechodu v kočárku jednoroční dítě. I přes prudké brždění na poslední chvíli se nepodařilo zabránit kontaktu vozidla s kočárkem," popsala dramatické okamžiky Zajícová.

Jen díky tomu, že matka držela kočárek pevně, nebyl po nárazu převržen a nespadl na zem. Dítě bylo z preventivních důvodů převezeno i s matkou do nemocnice na vyšetření. "Hmotná škoda je tisíc korun," uzavřela policistka.

Obě nehody jsou v šetření prostějovských policistů z dopravního inspektorátu.